A DENTOZÓFIA
A mai rohanós, túlpörgős, egyre kaotikusabb világban egyre nagyobb szükségünk van nyugalomra és rendre. A szűk és tágabb környezetünk tele van ellentmondásokkal, irracionalitással, egyre több a virtualitás és a hazugság. „Ami kint – az bent”: magunkban is fellelhetjük a világ nyugtalanságát: alvászavarokban szenvedünk, horkolunk, fogainkat csikorgatjuk, az orrunk helyett a szájunkon át vesszük a levegőt, és még rágni sem rágunk rendesen.
A Dentozófia (szó szerint fordítva: „a fogak bölcsessége”) egy lehetőség a belső rendteremtésre. Lehetőség arra, hogy saját magunk rendezzük sorainkat: kiegyenesedjen a testtartásunk, nyugodtan aludjunk, az orrunkon vegyük a levegőt, jól megrágjuk az ételt. Mindezt belátható időn belül, a saját erőnkből, egy „aktivátor”, egy egyedileg kialakított kivehető kaucsuk/műanyagpatkó segítségével.
A dentozófiás rendteremtés nem egy klasszikus értelemben vett fogszabályozás, sokkal inkább egy olyan harmóniateremtés a szájüregben, ami kihat az egész testünkre, lényünkre.
A Dentozófia egy akarati iskolázás, mivel minden nap szükség van a befele forduló figyelmünkre, fókuszunkra, hogy az aktivátort az előírásoknak megfelelően hordjuk és a gyakorlatokat elvégezzük. Ez a módszer igazi titka: a mindennapos fegyelmünk és tettünk jellemformáló erővé válik, és általa teremtünk rendet nemcsak a szájüregünkben, hanem a teljes lényünkben. Ezáltal létrejöhet bennünk a test-lélek -szellem egyensúlya, az egészségünk és harmonikus működésünk alapja.
A Dentozófiát életkortól függetlenül, bármikor alkalmazhatjuk. Használhatják néhány éves kisgyerekek, fiatalok és fogpótlásokat, implantátumokat viselő felnőttek és időskorúak. Hatása minden életkorban sokrétű, de különösen kiemelendő a kisgyerekkori és a kisiskoláskori viselet, mert ilyenkor életre szólóan tudunk megtámogatni egészséges anatómiai és élettani folyamatokat. Elég csak az idejekorán kialakult helyes légzésre gondolni, amivel fogtorlódásokat, s ezáltal fogszabályozást tudunk elkerülni; megelőzünk felső légúti betegségeket, fül-, torok- vagy mandulagyulladásokat, illetve műtéteket, korai fogszuvasodásokat. Az orrlégzésnek szerepe van a pihentető, nyugodt alvásban, az idegrendszer harmonikus fejlődésében, ezáltal kihat a viselkedésre, tanulási képességekre.